Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 14.06.2018

Hráčská asociace věří v obnovení spolupráce s FAČR a připravuje letní kemp

cafh_kemp.png

Česká asociace fotbalových hráčů (ČAFH) existuje už sedm let a dnes zastupuje zhruba 75 % profesionálních fotbalistů, jejichž zájmy hájí. Předsedkyně Markéta Haindlová teď navíc usiluje o restart vztahů s Fotbalovou asociací ČR (FAČR).

Bývalé vedení totiž memorandum o vzájemné spolupráci vypovědělo a zkomplikovalo tím řešení řady problémů, které bylo a je potřeba řešit společně. Jsou tu například stále nedotažené zaměstnanecké poměry pro hráče. "Fotbalová asociace je v této věci už několik let ve skluzu a je v zájmu nás všech, aby se záležitost dotáhla do úspěšného konce" uvádí Haindlová. Zároveň doufá, že v novém vedení FAČR najde potřebnou vůli po spolupráci a společně posunou českou kopanou směrem k vyspělým fotbalovým zemím.

Na začátek července pak ČAFH chystá tradiční kemp pr hráče bez angažmá. Zájemci se tentokrát mohou těšit na dvoufázové tréninky pod vedením zkušeného trenéra Zdeňka Svobody. Role jeho asistenta se zhostí Jiří Novotný. Brankáře povede Jaromír Blažek. Organizaci má na starosti David Střihavka. Záštitu nad celou akcí převzal čestný předseda ČAFH Vladimír Šmicer. Celý tréninkový kemp využije zázemí v areálu TJ Odolena Voda a hřiště v Klíčanech. Ubytování je zajištěno v pražském hotelu Pyramida. Detaily najdete na oficiálním webu ČAFH.