Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 29.03.2016

Horká půda i pro Real Madrid

foto-clanek.png

Zápas středočeské I. B. třídy sk. B mezi Klíčany (1. místo) a Kosmonosy (3. místo) sliboval zajímavou podívanou a přilákal mnoho diváků. Jenže ti si asi ani ve snu nepředstavovali, že klub, který o výsledku rozhodne se ten den na trávníku vůbec neukáže. Oba zmíněné celky totiž dělily nejen 4 body v tabulce, ale také 2. Ovčáry, které měly eminentní zájem, aby první Klíčany ztratily body.

A podle toho už to vypadalo ještě před úvodním hvizdem. Rozhodčí Ivo Polák (se zkušenostmi z II. ligy) si zlomyslně popískával už při nástupu mužstev, ale ten pravý koncert rozehrál až během hry.

Namísto toho, aby rozhodčí nebyl na hřišti vidět, strhnul na sebe veškerou pozornost a od 1. minuty byl na hřišti ústřední postavou; otáčení sporných situací, kouskování hry, neponechávání výhod (především hostujícímu týmu), bezmála každý kontakt odpískaný...

Stydno bylo i domácí lavičce, která se dušovala, že je v tom nevinně a naopak má zprávy o tom, že ve všem mají prsty v tabulce druhé Ovčáry. Ze zápasu, který sliboval hezký fotbal, protože hrála mužstva z čela tabulky, se tak nakonec stala fraška, která mohla potěšit snad jen samotného rozhodčího, jeho asistenty a svým výsledkem pak i zmiňované Ovčáry. Ten den by v Kosmonosech nevyhrál nejspíš ani slavný Real Madrid.

Ovčáry se teď dotáhly na 2. místo a na 1. Klíčany ztrácejí už jen jediný bod. Můžeme se tedy těšit, respektive netěšit, jak bude vypadat vzájemný zápas.

Podobné zákulisní tlaky a tendenční pískání rozhodčích vedou k jedinému; fotbal prohrává. Nerozhoduje se totiž na hřišti a to zcela logicky bere chuť do hry i samotným hráčům. Ke cti Klíčanských musíme poznamenat, že se nesnížili k žádným zákeřným atakům nebo dokonce inzultaci.

Doufáme a věříme, že tím, že o podobných "zářezech" budeme informovat, přispějeme ke kultivaci fotbalového prostředí. Souhlasíte?

I. B tř. sk. B, středočeský kraj
Kosmonosy - Klíčany 4:1 (2:0)
Branky: 8´ Kozma, 39´ Flachbart (z pen.), 62´ Keszeg, 84´ Kubelka - 89´ Zamazal (z pen.)
Rozhodčí: Ivo Polák - David Cichra, Igor Čechmánek