Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 16.12.2021

Futsal za život v Brně

futsal-za-zivot-v-brne.png

Pokud sledujete futsal, jistě už jste zaznamenali projekt Futsal za život. Ten má za cíl podpořit boj Vládi Mikuláše se zákeřnou nemocí - nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózou. Vláďa je sportovec, bývalý fotbalista, který si oblíbil východoasijská bojová umění, v neposlední řadě fyzioterapeut jak u futsalové, tak i fotbalové A reprezentace. Rovněž hrdý otec dvou krásných dvojčat, chlapců, kteří teprve objevují tento svět.

Amyotrofická laterální skleróza (ALS) byla poprvé pojmenována v roce 1869 francouzským neurologem Jean-Martin Charcotem. A přesto, že uběhlo už 152 let a svět se od té doby změnil k nepoznání, ani moderní medicína si s ALS neví rady. Aktuálně na toto onemocnění neexistuje lék, který by dokázal průběh výrazně zpomalit, všichni věříme, že toto se v brzké době změní a pomoc pacientům přijde.

Aktuálně plánovaná akce na podporu Vládi Mikuláše pod jednoduchým názve Futsal za život v Brně se uskuteční v jihomoravské metropoli v pátek 17. prosince, konkrétně ve sportovní hale ve Vodově ulici. Diváci zde budou mít šanci za vstupenku v ceně 100 Kč sledovat dvě sportovní utkání: od 17:30 hod. proti sobě nastoupí Tým Vládi Mikuláše a známý Real Top Praha. V Brně však nepůjde jen o futsalové zápasy. Je nachystán poločasový program, bohatá tombola či autogramiáda. Velkým lákadlem však bude dražba originálních dresů s podpisy hráčů. Všechny detaily o akci najdete na webu futsalzazivot.cz.

Pokud můžete dorazit, na akci vás osobně zve Petr Švancara a Čistý fotbal se rovněž připojuje. Udělejte si čas a přijďte podpořit dobrou věc.