Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 19.09.2023

Falešný příběh měl upozornit na protekci ve fotbale

protekce.png

Možná jste na sociálních sítích zaregistrovali, že za fotbalový klub Viagem Ústí nad Labem nastoupí do třetiligového utkání Martin Podhajský - amatér bez jakýchkoliv předchozích zkušeností. A to pouze díky sponzorskému daru svého otce ve výši 500 000 Kč. Zprávu převzaly i zahraniční weby.

Nicméně, jak se ukázalo, celý příběh byl zcela falešný a sloužil jako součást kampaně s cílem upozornit na protekci ve fotbale. FK Viagem Ústí nad Labem si zaslouží uznání za svůj mediální dosah a schopnost upozornit na toto téma. I když způsob, jakým to udělali, může být vnímán jako kontroverzní, je důležité, že tato kampaň přivedla pozornost k otázce, která je pro mnoho fanoušků, hráčů a funkcionářů fotbalu stále aktuální.

K žádnému startu amatérského plejera výměnou za finanční dar tedy nedojde. Naopak. „Založili jsme nadaci, která má pomáhat dětem, co neměly štěstí. Jmenuje se Vykopej se a má bojovat proti protekci. Konkrétně za peníze sponzorů hledat sportovce, kteří hrát chtějí a mají talent, ale například jsou z chudých rodin a nemají na to prostředky,“ vysvětloval šéf klubového PR z FK Viagem Ústí nad Labem Matěj Svojše.

Zaregistrovali jste tento příběh? Co si o kampani myslíte? A máte osobní zkušenosti s protekcí ve fotbale?


* foto: Viagem