Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 22.08.2017

FAIR PLAY pod tlakem

fairplay-po-tlakem.png

O tom, že FAIR PLAY se diváci na českých prvoligových stadionech nemusí dočkat, jen když je rozhodnuto (a svým způsobem tedy jde jen o plané gesto), se naposledy přesvědčili na pražské Letné, kam v páteční předehrávce 4. kola HET ligy dorazilo Slovácko.

Sparta na svého soupeře vyrukovala hned po rozehrávce se signálem, kdy se za dlouhým nákopem pustilo 5 sparťanů, a možná i díky tomu měli rudí v úvodní čtvrthodině hodně výrazný tlak. Ve chvíli, kdy míč po střele Josefa Šurala olíznul břevno a tlak domácích vrcholil, ukázal sudí Královec na odkop od branky Slovácka. Obránce Stanislav Hofmann ale prokázal smysl pro FAIR PLAY a sportovně se přiznal k teči. Sparta tedy dostala výhodu rohového kopu a nebezpečná situace před brankou Slovácka dál pokračovala.

Na příkladu Stanislava Hofmanna můžeme vidět, že smysl pro FAIR PLAY dokáží projevit také hráči, jejichž tým je pod tlakem a o to víc si Čistý fotbal takového gesta cení. Jsme přesvědčeni, že kupení takovýchto drobných FAIR PLAY momentů přispěje ke kladnému vnímání HET ligy. Což je ve světle některých výkonů rozhodčích z kraje sezony bezpochyby přínosný fakt. Souhlasíte?