Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 06.03.2020

FAČR v zajetých kolejích

facr-koleje.png

Mohlo by se zdát, že na některé věci se můžete spolehnout, jakože slunce vyjde každé ráno. Mezi takové jistoty poslední roky patří bohužel i Fotbalová asociace České republiky. Jeden předseda za druhým končí obžalovaný nebo odsouzený a ve vedení organizace se stále točí stejné struktury.

Poslední kauza se týká bývalého přesedy FAČR Miroslava Pelty, který nyní čelí trestnímu oznámení, ostatně stejně, jako samotná fotbalová asociace coby právnická osoba. Nikomu ve vedení však tato situace zřejmě nepřijde alarmující, protože po skončení "Čápa" se moc některých lidí (ano, máme na mysli Lorda Voldemorta českého fotbalu Romana Berbra) ještě zvýšila a staré pořádky fungují dál.

Nezaujatý pozorovatel by snad namítl, že s takovouto poškozenou značkou, která navíc zjevně nestojí o zlepšení vlastní reputace, by nic nechtěli mít ani sponzoři. Ale ti zatím nejspíše ctí presumpci neviny a vyčkávají. Jenže jak dlouho vydrží jejich trpělivost? A až dojde, jak se český fotbal vypořádá s výpadkem financí?