Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 02.03.2020

FAČR rozdává mimořádné příspěvky

facr-penize.png

Fotbalová asociace rozeslala před časem do informace o mimořádné finanční podpoře, kterou hodlá z vlastních zdrojů poskytnout klubům, kde mládež nehraje soutěže, což je naprosté minimum oddílů.

Kvůli tomu nemají nárok na příspěvky přímo od státu a FAČR se tímto snaží takovým klubům pomoci. Na první pohled to vypadá záslužně a zdá se, že by se takovému kroku dalo tleskat, jenže celý proces má svá "ale". Čistý fotbal v první řadě namítá, že nejde o systémový krok, ale o "hurá akci", která má nejasné pozadí. Celková částka na klub bude vypočtena z aktivní členské základny k 15. březnu 2020 členů do 18 let u jednotlivých klubů. Dalšími podmínkami jsou, že náklady na rozhodčí a delegáty za rok 2019 byly u daných klubů nižší než 10 tisíc Kč na klub a dále to, že klub má více než 6 aktivních členů do 18 let evidovaných v IS FAČR.

Z našeho pohledu jde o netransparentní akci, která by mohla (pokud už nevedla) k tomu, že kluby budou registrovat mladé hráče, kteří však nebudou vůbec hrát fotbal. O podobném postupu už jsme vás informovali před časem v jednom z našich článků a FAČR jde touto mimořádnou akcí podobné neřesti naproti.

Co si o tom, že asociace začíná mimořádně vyplácet příspěvky vybraným klubům, myslíte?