Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 11.02.2020

E-mail pro FAČR

mail-facr.png

Není to tak dlouho, co Čistý fotbal chváli FAČR za možnost vyzkoušet si pravidlové testy nebo program XPS. Bohužel asi bylo jen otázkou času, kdy ze Strahova přijdou s něčím, co nepotěší nejen nás, ale ani samotné členy fotbalové asociace. A je to tady.

FAČR totiž nově vyžaduje, aby každý její člen vyplnil svoji unikátní e-mailovou adresu a poskytl ji asociaci. Dříve stačilo vyplnit třeba pro všechny hráče jednoho klubu společný e-mail. FAČR totiž primárně komunikuje s kluby a ne přímo se svými členy / hráči apod., takže argument, že nově je unikátní adresa pootřeba k tomu, aby byla usnadněna komunikace, nám přijde dosti úsměvný. A my se ptáme; není za tím spíše snaha o to, aby FAČR mohla využívat tuto členskou databázi k prodeji třetím stranám? Krom toho; po předběžné konzultaci s právníky, je Čistý fotbal názoru, že členství v jakékoli asociaci nemůže být podmíněno zřízením e-mailového účtu.

Asociace tvrdí, že e-mailové adresy úzce souvisí s projektem Digitalizace členství, který povede k vybudování nového Informačního systému 2.0. Pokud by tomu tak skutečně bylo, celá věc je z našeho pohledu nedostatečně komunikována, protože jsme dostali hned několik nespokojených ohlasů právě na novou povinnost uvádět ke svému členství unikátní e-mailovou adresu.

Co si o tomto kroku myslíte? Jde o snahu FAČR vydělat na svých členech další peníze? Nebo je to skutečně nutnost?