Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 21.02.2023

Dušan Svoboda promluvil

svoboda-promluvil.png

Čistý fotbal se nedávno věnoval tématu, jestli do českého fotbalového prostředí 21. století patří klece a sítě. Téma mezi fanoušky rezonovalo a dokonce vedlo k tomu, že se vyjádřil i předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Na webu LFA se 10. února objevil komentář, který bychom rádi trochu rozebrali. V některých pasážích nám totiž přijde dosti podivný. Například když Dušan Svoboda obhajuje podobu sektoru pro hosty na novém pardubickém stadionu razítky a předpisy. Rozhodně nepůsobí důvěryhodně, když vrcholný fotbalový funkcionář nedokáže argumentovat konkrétně, ale fanouškům vše zahaluje do stylu "je to příliš složité, než abyste tomu rozuměli".

Další pasáží, kdy jsme klausovsky zvedali obočí, je část, ve které se Dušan Svoboda zcela s klidem smířil s tím, že tvrdá opatření jsou dělaná kvůli jednotlivcům. Čistý fotbal se ptá. Opravdu budeme naše fotbalové stadiony projektovat podle několika málo jedinců? Není lepší dělat systémová řešení, která budou problémům předcházet?

Samozřejmě, že Dušan Svoboda má v některých bodech také pravdu. Téma problémových jedinců na stadionech by skutečně měly řešit především kluby. Ale možná by nebylo od věci, kdyby jejich zvolený představitel v čele LFA přišel s návrhem konkrétních řešení a ne pouze s názorovým komentářem. Na rozdíl od nás, běžných fanoušků, má totiž pozici, ze které může věci skutečně měnit. Stačí jen chtít.