Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 18.04.2023

Derby vyhráli i fanoušci

derby_23.png

V sobotu se odehrálo 305. derby pražských S a byl to doslova nezapomenutelný zážitek. Utkání plné branek i emocí, po kterém se všichni shodli, že zvítězil především fotbal. My bychom rádi dodali, že vedle něj jednoznačně vyhráli také fanoušci.

Některá média i jednotliví novináři (např. na Twitteru) se veřejnosti neustále snaží vnutit názor, že na fotbal chodí jen primitivní lůza. Vybarvují návštěvníky fotbalových zápasů jako nebezpečné jedince, mezi které by se slušný člověk měl obávat jen vkročit. Že si samozvaní soudci pletou, nebo dokonce vůbec neznají rozdíl mezi běžným fanouškem, ultras a hooligans, to už je jen třešničkou na dortu dokazující jejich hlubokou neznalost fotbalového prostředí.

Na pražské Letné to byl v sobotu vskutku kolotoč emocí a i přesto, že slávističtí fanušci museli v nastavení zkousnout vyrovnávací gól, nedošlo v ochozech k žádnému vážnému incidentu. Ba naopak! Organizovaná řada sešívaných příznivců po zápase uklidila svůj sektor. Pozadu ale nezůstali ani letenští, kteří se během zápasu prezentovali choreografií.

Zkrátka a dobře. Fotbal znovu dokázal, že je u nás sportem #1 a má suverénně největší fanouškovskou základnu, která navíc dokáže dokreslit skvělou atmosféru. Jak jste si derby užili vy?