Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 17.03.2020

Defibrilátory co nejblíže nemocnicím?

defiblirator.png

Jihočeský krajský fotbalový svaz (JKFS) zajistil pro okresní fotbalové svazy na jihu Čech defibrilátory, které slavnostně předala vybraným klubům ve středu 11. 3. 2020.

Jistě jde o záslužnou aktivitu, která může v krajním případě zachránit život některému sprtovci. Čistý fotbal se však podíval na seznam klubů, které defibrilátory získaly a podle našeho názoru nejde o šťastnou volbu. Absolutně nic proti klubům jako takovým, ale nerozumíme tomu, proč byly prakticky všechny defibrilátory na jihu Čech darovány klubům, jež sídlí ve městech, kde jsou okresní nemocnice. Často dokonce v bezprostřední blízkosti, jako je tomu např. ve Strakonicích, kde je nemocnice doslova přes řeku. Aplikace mapy.cz ukazuje dojezdovou vzdálenost mezi hřištěm FK Junior Strakonice a tamní nemocnicí dokonce jen 3 minuty! A to v běžném provozu, bez majáků a přednosti pro vozidla integrovaného záchranného systému. Přesvědčte se sami na odkazu zde.

Proč nejsou defibrilátory umístěny v klubech, které jsou v daleko horší dojezdové vzdálenosti záchranné služby, nebo nemocnice? Myslíme, že se všichni shodneme, že právě tak by bylo zajištěno širší pokrytí a šance na záchranu lidských životů by se podstatně zvýšily. Což je zrovna v současné situaci hodně aktuální téma.

Doufáme, že za volbou klubů, které dostaly od JKFS defibrilátor, nestálo třeba to, že mají hlasovácí právo na valné hromadě, kde se volí JKFS. Věříme, že takový kalkul, jenž by fakticky ohrožoval životy sportovců, za tím není a po našem upozornění, se nad distribucí defibrilátorů odpovědná místa ještě jednou zamyslí. Souhlasíte s naším názorem?