Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 09.02.2021

Další skandál s dotacemi

ondrasovka-cup_dotace.png

Počasí aktuálně servíruje mrazivé teploty hluboko pod nulou a snad v reakci na to přikládá český fotbal pod pomyslný korupční kotel. Na světě je totiž další skandál kolem dotací. Jak informoval server iSport.cz, Královehradecký kraj prošetřuje půlmilionovou dotaci na finálový turnaj Ondrášovka Cupu v minulém roce.

A co vám budeme vyprávět, v tomhle příběhu najdete snad všechny korupční prvky, které nesmí chybět v žádné české "šmelině". Nepravdivé údaje na fakturách, falešné podpisy nebo imaginární výdaje. Vše už prošetřuje Královehradecký kraj. Zapsaný spolek Ondrášovka Cup – Pohár mládeže od něj totiž obdržel půlmilionovou dotaci na finálový turnaj kategorie U12 v Hradci Králové, který se uskutečnil v roce 2020.

Fotbalová asociace ČR na tyto mládežnické turnaje přispívá ročně částkou 2,3 milionu korun a i díky tomuto spojení získal zapsaný spolek Ondrášovka Cup – Pohár mládeže tak vysokou dotaci v Královehradeckém kraji. Předseda Malík už se stačil lítostivě vyjádřit, že fotbalu zase někdo škodí a pohrozil, že FAČR od záštity nad sérií mládežnických turnajů upustí.

Čistý fotbal má lepší nápad; jelikož jde o poměrně významný turnaj spojovaný se jménem fotbalové asociace a FAČR na něj přispívá finančně, nebylo by lepší "pohlídat si" pořádání těchto turnajů, aby napříště nemusely téct slzy, že fotbalu zase někdo škodí? Takhle by totiž mohlo někoho napadnout, že ty slzy tečou především proto, že pohlavárům se utáhnul další kohoutek, kterým "dojili" český fotbal.

Co si o tom myslíte? A máte s turnaji pod hlavičkou zapsaného spolku Ondrášovka Cup – Pohár mládeže zkušenosti?