Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 16.03.2022

Čistý fotbal vyrazil za ženami

za-zenami.png

V posledních dvou týdnech jsme navštívili dvě utkání nejvyšší soutěže žen. Nejprve před týdnem duel dnes již poslední Dukly Praha se Spartou a včera derby pražských „S“ o první místo v tabulce.

Zápas na Julisce se odehrál v jasné režii favoritek z Letné, které o svém očekávaném vítězství rozhodly dávno před koncem prvního poločasu. Po něm svítil na ukazateli skóre výsledek, který je považován za výprask třeba i v tenisu nebo hokeji (0:6). Ačkoliv Sparťanky dominovaly, bylo velmi sympatické, že domácí průběžný stav nezlomil a se silnějšími soupeřkami bojovaly až do konce. Nejen tento výsledek ale poukazuje na velký zápor, který nejvyšší soutěž žen nabízí – dlouhodobě do široka rozevřené nůžky výkonnosti mezi nejlepšími a nejslabšími týmy jedné soutěže. Na úseku žen čeká FAČR hodně práce, aby ještě větší propagací ženského fotbalu přivedl k této hře další hráčky, aby se kvalita stále více projevovala i u ostatních družstev, což by ve finále prospělo i oběma „S“.

Druhým navštíveným duelem bylo právě derby Sparty a Slavie ve strahovském tréninkovém centru, jemuž přihlížela pěkná kulisa zhruba tří stovek diváků. Souboj o první místo začaly lépe domácí hráčky. „Sešívaným“ se ale podařilo výsledek otočit a udělat tak hodně dopředu možná rozhodující krok k titulu. Na svém kontě totiž Slavistky mají v této sezoně už dvě výhry nad Spartou. Všeobecně se předpokládá, že obě družstva své zbývající soupeřky v nadcházející skupině „o titul“ přehrají za plný počet bodů a budou tedy rozhodovat dvě derby. Před Sparťankami je tak nelehký úkol své rivalky v obou duelech porazit. K dalším derby ale teprve dojde a my se na ně můžeme těšit, neboť to víkendové nabídlo pěkný ženský fotbal z obou stran.

Dukla Praha – Sparta Praha 0:9 (0:6)
Sparta Praha – Slavia Praha 1:2 (1:1)

Na našem facebookovém profilu najdete také malou fotogalerii z obou zápasů.