Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 30.08.2022

Čistý fotbal po Opavsku

procistyfotbal_sfc.png

Díky našemu spolku je sousloví „čistý fotbal" v posledních letech spojováno s procesem změn jak ve vnímání českého fotbalu veřejností, tak personálních změn uvnitř hnutí. Druholigový opavský klub SFC dal tomuto označení další rozměr – a nutno poznamenat, že ten v jádru nejpřesnější.

Vedení slezského klubu totiž ve spolupráci se svými fanoušky a kolegy z jednotlivých týmů rozehrálo velice zajímavý mač. Boj nejen za čistotu fotbalu jako hry, ale také v jeho zákulisí a na tribunách.

Oč se jedná? O nic jiného než o obyčejnou čistotu nebo chcete-li o úklid. Každý mančaft a fanoušci, kteří vyjíždějí k zápasům na soupeřovy stadiony, po sobě zanechají méně či více odpadků. Je na každém jednotlivci a realizačním týmu a kotli, zda po odchodu zůstanou kabina a sektor fanoušků v mezích normy čisté nebo ne. Opavský klub a jeho fanoušci jdou v tomto směru dál. Vlastně v našich luzích a hájích úplně nejdál. Všechny týmy slezského klubu po sobě zanechají v šatně pozdrav v klubových barvách – modrý a žlutý pytel, který – ano, tipujete správně, v sobě skrývá tříděný odpad plastů a papíru. To samé platí o sektorů opavských fanoušků na stadionu.

„Myšlenku na to, jak by se měl fotbal prezentovat ve společnosti, nosím v hlavě již dlouho. Věřím, že fotbal mění svět, spojuje lidi a pomocí fotbalu lze ovlivnit celá společnost a nálada v ní a že děti potřebují přesně takové pozitivní příklady a vzory. Jsem velmi rád, že díky novému managementu SFC a lidem v klubu, je možné tento projekt realizovat a já věřím, že jsme teprve na začátku něčeho většího,“ uvedl autor celého projektu, Petr Hlaváček.

My opavskému počinu tleskáme a věříme, že SFC Opava velmi brzy najde následovníky, kteří tento bezpochyby přínosný projekt rozšíří do dalších míst České republiky – a kdo ví, zda se brzy s opavským nápadem nesetkáme i za našimi hranicemi.