Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 12.09.2022

Čistý fotbal na Žižkově

viktorka_2022.png

Čistý fotbal zavítal na třetiligový duel soupeřů z opačných pólů tabulky. Žižkov, který sestoupil z druhé ligy, hostil nováčka ČFL z Mostu.

Výkonnostní rozdíl byl patrný hned od úvodu, kdy si Viktorka vypracovala dvougólový náskok. Ten postupně navyšovala i přestože dostala prostor řada hráčů z lavičky. Skóre ze zastavilo na hodnotě 5:0. Domácí jen potvrdili své ambice o rychlém návratu do profesionálních soutěží. Do těch už by mohl přijít stadion v Seifertově ulici mírně zrekonstruovaný, neboť v současné době prochází na několika místech opravami. To však nezabránilo tomu, aby v tradiční dopolední čas přišlo na stadion 1 300 diváků!

Není třeba připomínat, že se ve třetí lize jedná o nadstandardní návštěvu, která vytvořila hráčům parádní atmosféru. Velký dík patří nejenom domácím fanouškům, ale rovněž těm ze severu Čech. Nebývá zvykem, aby na třetí ligu s týmem hostů přijel tak početný kotel příznivců! Zhruba šedesátce fans Mostu je tak potřeba vyseknout fotbalovou poklonu. Jejich neúnavné fandění i za hodně nepříznivého stavu bylo třešinkou na pomyslném dortu skvělého fotbalového představení.

Člověk se tak opět neubránil přemýšlení o tom, že se tak fotbalové město jakým Most je, a které navíc bylo vždy baštou kvalitní mládeže, brodí dlouhou dobu v amatérských soutěžích dospělých.

Fortuna ČFL B, 6. kolo 2022/2023
Viktoria Žižkov - Baník Most-Souš 5:0 (3:0)