Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 15.03.2022

Čistý fotbal na druhé lize

Mezi pražské fotbalové tradice patří nedělní dopoledne na Žižkově. Čistý fotbal proto navštívil utkání Fortuna:národní ligy Viktoria Žižkov – Sparta Praha B. Slunečné počasí a hlad po fotbale po zimní pauze a covidu přilákali do ochozů bezmála tři tisíce diváků!

Svou roli sehrálo určitě i to, že šlo o pražské derby, a tak byla návštěva a atmosféra opravdu parádní. Fotbal se hrál na poměry druhé ligy solidní. Výsledek ale byl k domácím krutý. Zasloužili si minimálně bod za bojovnost, ale fotbal se hraje na góly a ten vítězný Sparta vstřelila v 93. minutě. V deseti hrající domácí, kterým mimochodem nebyl pro ofsajd uznán gól na 2:1, se po závěrečném hvizdu těžko sbírali ze hřiště.

Jak ale oproti hezkému fotbalu působil na Žižkově servis pro diváky, o tom se píše opravdu velmi těžce. Pouhé dva vstupy na stadion způsobily obrovskou frontu u jednoho z nich. Ta v jednu chvíli přesahovala neuvěřitelných padesát metrů! V průběhu zápasu jste tak mohli slyšet naštvané diskutující diváky, kdy jeden z nich si stěžoval druhému, že se dostal na stadion ve 30. minutě utkání! Dva vstupy by byly opravdu málo, i kdyby přišlo méně diváků… Další šok přišel s chutí na pivo a další občerstvení. Takzvaně u „sektoru hostů“ jsme si na vlastní kůži odstáli víc než půl hodiny na pivo… Počítejte s námi: Do fronty jsme si stoupli ve 40. minutě zápasu. Když pomineme, že jsme tím přišli o gól z penalty ve třetí minutě nastavení první půle, po které následoval hvizd a patnáctiminutová přestávka. Do ochozů jsme se s pivem vrátili v 58. minutě! Dohromady jsme tedy čekali těžko uvěřitelných 36 minut! Kdybychom byli jedni z těch, co přišli na stadion po půlhodinové čekačce před branami, viděli bychom ze zápasu zhruba jeden poločas…

Přičteme-li k tomu odstraněné sedačky ze sektoru hostů za jednou z branek a uzavřená jižní tribuna, nebyl komfort stojících diváků kolem hrací plochy vůbec dobrý.

To vše jinak skvělý fotbalový zážitek hodně kalilo. Doufejme, že se to v brzké době změní a fotbalový genius loci na Viktorce bude dál žít. Na našem Facebookovém profilu najdete malou fotogalerii.