Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 14.12.2017

Chobotnice vládne dál

volby-vysledky.png

Fotbalová asociace si v úterý zvolila svého nového předsedu. Stal se jím Martin Malík. Muž, za kterého se postavil Roman Berbr a také obviněný Miroslav Pelta, jenž měl dokonce na mimořádné valné hromadě FAČR plamenný projev.

Jak vidno český fotbal si z poslední korupční aféry neodnesl prakticky žádné ponaučení, nevyvodil z ní žádné důsledky. Chobotnice nahradila odseknutou hlavu jinou a jede se dál. U moci zůstala stejná vlivová skupina a to jsou špatné zprávy. Přání nezanedbatelné části členů FAČR totiž bylo přesně opačné; aby se zkompromitovaní lidé ve vedení asociace vyměnili a zosobněním této vůle byl Petr Fousek. Muž, který v naší anketě mezi kluby získal 100 % hlasů a favoritem byl také v anketě široké fotbalové veřejnosti. Nicméně proti chobotnici neuspěl.

Včerejší divadlo navíc podpořily také některé sportovní deníky v zemi. Dočíst jsme se mohli o tom, že v případě nezvolení předsedy hrozí FAČR zastavení finančních toků ze strany UEFA i FIFA a dosazení jakési normalizační komise. Což ale souviselo se změnami stanov, které se včera stejně neodhlasovaly a zmíněné hrozby tak stále visí ve vzduchu.

Jednou z mála vlivných osob, které se proti včerejšímu tyjátru ohradily je šéf Slavie Praha Jaroslav Tvrdík. Na svém Twitteru sdílel několik postů, které ukazují, že v současnosti je bohužel jednou z mála vlivných postav, kterým jde o očištění českého fotbalu.

Co jste na včerejší volbu předsedy FAČR říkali vy?