Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 09.06.2017

Český Krumlov, to dnes (bohužel) není jen zámek

krumlov_2017-06.png

Český Krumlov je vyhlášenou turistickou destinací. Pod tamním zámkem se aktuálně hraje o záchranu v divizní skupině A, a tak se tohle jihočeské městečko postupně proslavuje také nepěknými "zářezy" rozhodčích, kteří domácím pomáhají odvrátit sestup do krajského přeboru.

Naposledy se o tomto trendu přesvědčili hráči FK Ostrov, kteří si (dle našeho názoru) zcela oprávněně stěžují na výkon trojice hlavních rozhodčích v utkání 28. kola. Jmenovitě zápas rozhodovali tito 3 arbitři: Jiří Musil, Vojtěch Opočenský a Jan Hurych. Zástupci Čistého fotbalu si prohlédli záznam celého utkání na tvcom.cz a museli konstatovat, že výkon všech rozhodčích byl opravdu tristní. Zvažujeme, že všechny 3 okamžitě zařadíme na Černou listinu českého fotbalu. Podle některých informací navíc jejich skandální výkon takzvaně "přikryl" také delegát a zdá se, že v Krumlově chtějí hrozící sestup odvrátit doslova všemi dostupnými prostředky.

Tento přístup je však proti srsti i samotným krumlovským hráčům. Někteří z nich se prý vyjádřili v tom smyslu, že v Krumlově raději nebudou hrát, protože být součástí takovéhoto divadla je logicky nebaví a nepřijde jim to správné. Do tamního fotbalu navíc nemalou částku investuje také město a je určitě k zamyšlení odpovědných zastupitelů, jestli stojí za to, dávat peníze z rozpočtu města na podobně nechutná vystoupení a být s ním tím pádem spojován.