Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 30.05.2017

Český fotbal opouštějí sponzoři

sponzori.png

Médii včera probleskla zpráva, že hlavní sponzor 1. ligy, firma epojištění.cz, nevyužije možnosti k prodloužení spolupráce o další rok. Naše nejvyšší fotbalová soutěž tak bude muset hledat na sezonu 2017/2018 nového partnera. Smlouva se sázkovou společností Fortuna je totiž připravena až od dalšího ročníku.

Podle nejnovějších informací sice titulární sponzor ligy neodmítl prodloužení smlouvy kvůli korupční aféře stále ještě současného předsedy FAČR Miroslava Pelty, ale český fotbal každopádně čekají těžké časy. Jaroslav Tvrdík totiž pohrozil, že pokud bude na valné hromadě FAČR zvolena Berbrova parta, podporu reprezentace ukončí také čínská společnost CEFC, kterou v Česku zastupuje právě Tvrdík.

Pokud dojde na tento scénář, český fotbal by rázem zchudl řádově o několik desítek milionů korun. Podle Čistého fotbalu je ale právě zastavení finančních toků tou nejlepší pákou, jak odstavit lidi typu Romana Berbra od moci nad českým fotbalem. Pod jeho vládou by totiž nastala skutečná doba temna. A to si určitě nepřeje žádný fanoušek. Bez rozdílu klubové příslušnosti.