Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 31.05.2021

Český fotbal na křižovatce

krizovatka_volby_2021.png

23. řádná valná hromada FAČR se uskuteční už 3. června 2021. Spousty článků bylo na toto téma napsáno, nicméně Čistý fotbal by rád připomněl, že český fotbal ještě nepřehodil výhybku a stále se nachází na stejné koleji, jako tomu bylo za vlády Romana Berbra. Zásadní křižovatka nás teprve čeká.

Bude na každém delegátovi a jeho svědomí, aby se při svojí volbě skutečně řídil tím nejlepším zájmem naší kopané a ne třeba pochybnými výhodami. Ať už ve formě finančních příspěvků pro sebe nebo svůj klub či organizaci. Jestliže totiž upřednostníme vlastní krátkodobý prospěch před změnou směru, jsme odsouzeni neustále dokola řešit špinavé kauzy funkcionářů FAČR. Tak jako tomu bylo doposud. A nehrajme si na slepé a hluché, že podobné praktiky, o kterých píšeme na řádcích výše, by se v současném předvolebním boji nevyskytovaly. Možná se umně skrývají za vznosná pojmenování a přísliby, ale všichni víme, o co jde.

Osud českého fotbalu minimálně na několik dalších let teď tedy ve svých rukou mají delegáti. Zástupci jednotlivých klubů, krajů a okresů. Z amatérské i profesionální kopané. Ti všichni tvoří jeden celek, ve kterém to nemůže fungovat, jestliže budou špatně nastaveny základní principy důvěry i snahy o to, posunout český fotbal kupředu.

Věřme, že po 23. řádné valné hromadě dostane fotbalová asociace vedení, které bude transparentní, důvěryhodné a změní zatuchlé poměry v našem nejoblíbenějším sportu. Je to na delegátech, které ze svého okolí známe i my všichni. Proto apelujte, aby svojí volbu pečlivě zvážili. Mají totiž ve svých rukou jedinečnou příležitost. Tak ať se za pár let nemusí stydět a my nemusíme stát na další křižovatce.