Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 08.11.2016

Černá listina českého fotbalu: Aleš Brejník

cerna-listina_brejnik.png

Čistý fotbal dál mapuje nekalé praktiky a na černou listinu tentokráte přidává osobnost, která si svým ostudným chováním vysloužila v poslední době nemalou publicitu. Rozhodčí Aleš Brejník.

Ten je známou personou ve středních a teď i jižních Čechách, kde naposledy "zazářil" v zápase FC Pištín - FK Borek (III. třída českobudějovicka, hráno 29. 10. 2016). Domácím udělil v zápase hned 4 červené karty, nařídil proti nim 2 pokutové kopy a ještě nastavil 13 minut! Ani to ale nestačilo, aby si hosté odvezli všechny 3 body - zápas skončil remízou 3:3.

Rozhodně ale nešlo o první prohřešek Aleše Brejníka. Krom velkého fotbalu se "specializuje" třeba i na futsal a jeho bohatou kariéru nedávno zmapoval server fotbalunas.cz. S odstupem času však můžeme na tomto odstrašujícím případu nalézt i některá pozitiva. Po výše zmíněném zápase si pana rozhodčího předvolala disciplinární komise a udělila mu trest zákazu činnosti do konce sezóny 2016/2017. Sám Brejník pak měl reagovat tím, že svou rozhodcovskou kariéru tímto ukončí. Fotbalu by to určitě prospělo, takže doufejme, že si vše nerozmyslí.