Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 16.08.2021

Čápovi se zastesklo po hnízdě?

capi-hnizdo.png

Jistě jste zaregistrovali skandální chování majitele klubu FK Jablonec Miroslava Pelty, který se během poločasu utkání 3. kola FORTUNA:LIGY proti Bohemians Praha 1905 vypravil do kabiny rozhodčích. Skoro to vypadá, jako by se čápovi, jak zní Peltova přezdívka, zastesklo po hnízdě.

Klub dostal za skandální jednání svého majitele pokutu 100 000 Kč, avšak samotný Miroslav Pelta se, podle vyjádření Disciplinární komise LFA, nedopustil žádného disciplinárního přečinu. Čistý fotbal připomíná, že v tomto případě uděluje sankce právě Ligová fotbalová asociace a ne FAČR, protože profesionální soutěže mají samostatné vedení. I tak tahle zajímavá historka odhalila mezeru v systému, protože rozhodně není normální, aby kluboví majitelé chodili do kabiny rozhodčích během poločasu jakéhokoli utkání.

Proto naprosto podporujeme postoj LFA, jejíž Disciplinární komise podá podnět na úpravu Disciplinárního řádu FAČR, aby se do budoucna stalo takové jednání představitelů klubů disciplinárním přečinem. Věříme, že postih za takový postup bude natolik odstrašující, aby si už žádný funkcionář nic podobného nikdy nedovolil.