Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 22.06.2018

Bývalí ligisté sbírají nové zkušenosti

otepka-roudne.jpg

Mnoho bývalých ligových fotbalistů zůstává i po konci aktivní kariéry u fotbalu. Stávají se z nich hráči nižších tříd, funkcionáři, trenéři. A právě poslední roli si u jihočeského Malše Roudné, které hraje divizi, vybral Rudolf Otepka. Dlouholetá opora Příbrami nebo Českých Budějovic.

Na zkušenost, kterou získal v posledním kole letošní sezóny na půdě Mariánských Lázní, by ale dozajista nejraději zapomněl. A že tenhle ostřílený borec má o čem vyprávět. Jenže s takovým ostudným a nehorázným výkonem rozhodčích se asi ještě nesetkal.

Roudné podlehlo Mariánským Lázním 1:2, když se celé utkání skandálně odehrávalo čistě v režii arbitrů. Vše pak vyvrcholilo v samotném závěru, kdy roudenským nebyl uznán regulérní gól, což rozlítilo už i domácí fanoušky, kteří hostům při odchodu do kabin tleskali. Na internetu pro jistotu "vypadl" i živý přenos, který byl ze zápasu přenášen, takže si asi dovedete představit, jaký to musel být zářez, když došlo k takovéhle “poruše”. Znechucení pak někteří příznivci domácích vyslovili i na facebookovém profilu Mariánských Lázní.

Podobná vystoupení a zvůle rozhodčích zcela odmítáme. Fotbal se hraje pro radost a zážitek ze hry. Ne pro mocenské a egoistické uspokojení některých fotbalových šíbrů. Ať už těch lokálních, tak celorepublikových. Podle posledních zpráv se vedení Malše Roudné rozhodlo nepřihlásit pro příští rok divizi a můžeme jen spekulovat, zda v tom nehrály svou roli i podobné zkušenosti...

 

Foto: Sk Dynamo Č. Budějovice