Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 13.06.2017

Berbrův polibek smrti

berbruv-polibek-smrti.png

Před nedávnou valnou hromadou FAČR, na které měl být zvolen nový předseda, vyslovil Roman Berb podporu Martinu Malíkovi a prakticky z něj tím udělal člověka, kterého fotbalová veřejnost nedokáže "zkousnout". Právě podpora šedé eminence českého fotbalu z něj totiž dělá pana nepřijatelného.

Jenže kdo ve skutečnosti je Martin Malík? Čistý fotbal zastává názor, že rozhodně nejde o člověka, který by nedokázal českému fotbalu pomoci. Dle našeho mínění jde o schopného managera, který navíc není zatížen politickou příslušností, což by transparentnosti českého fotbalu bezesporu prospělo.

Největší kaňkou tedy zůstává právě vyslovená podpora Romana Berbra, který bezostyšně objíždí krajské i okresní fotbalové svazy a slibuje dotace např. na mládež výměnou za podporu ve volbách. Zodpovědní funkcionáři by si ale měli uvědomit, že finance, kterými se Roman Berb ohání, budou na svazu i bez něj. A možná by jich bez Roman Berbra bylo v českém fotbale ještě víc, jak nám ukazuje vývoj posledních týdnů, kdy českou kopanou opouští jeden významný sponzor za druhým.

Pro český fotbal teď tedy nejvíc mohou udělat právě jednotliví delegáti, kteří mají volební hlas a rozhodnou o příštím složení fotbalové vlády v Česku. Jednoznačným cílem všech by ale mělo být to, aby v ní už žádným způsobem nefiguroval Roman Berbr.