Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 23.09.2020

Arogance je falešné sebevědomí

arogance.png

Na našem Facebookovém profilu jsme vám minulý týden ukázali, s jakou argonací uvedl generální sekretář FAČR Jan Pauly vystoupení předsedy Revizní a kontrolní komise FAČR na 22. valné hromadě. Také jste si říkali proč ta uštěpačnost a posměch?

Pokud jste si udělali chvilku a poslechli si celý cca 10minutový projev předsedy Revizní a kontrolní komise Zdeňka Šimka, nejspíš jste měli jasno. Jednoduše; komise vytkla FAČRu špatné hospodaření, což se zkrátka kumpánům kolem Romana Berbra nelíbí. Ti by byli nejraději, kdyby jejich hospodaření s penězi daňových poplatníků (fotbalová asociace je zdaleka nejdotovanější neziskovou organizací v ČR - poslední roky se objem peněz, které stát do fotbalu pošle pohybuje kolem půl miliardy Kč) nikdo nekontroloval a oni měli volné pole. S čímž souvisí i fakt, že podle našich zákulisních informací se na 22. valné hromadě FAČR objevily snahy o zrušení Revizní a kontrolní komise. Kdo za nimi stál? Netřeba být Sherlockem Holmesem, abychom si udělali představu.

Závěrem bychom jen doplnili, že dle studie univerzity v Arkonu je arogance falešným seběvědomím a vždy maskuje velkou nejistotu. Je spojeno se spoustou problémů na pracovišti. Arogantní lidé mívají horší výkony, často jsou v opozici a mají častěji problémy s chováním než jiní. Zajímavý článek na toto téma můžete najít na webu české verze známého časopisu Forbes.