Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 07.10.2018

Spekulantská parta

spekulantska-parta.png

Před časem se na veřejnost dostala další část policejních odposlechů z komunikace bývalého předsedy FAČR Miroslava Pelty a někdejší náměstkyně ministryně školství Simony Kratochvílové. A je to podobně nechutné čtení, jako slavné přepisy z kauzy Ivánku, kamaráde.

Pořád Reportéři ČT totiž ve svém vydání z pondělí 1. října odhalil, že Miroslav Pelta byl v přímém kontaktu právě s náměstkyní Kratochvílovou a s její pomocí nekalým způsobem ovlivňoval rozdělování dotací do sportu. Skrze tento postup si chtěl upevnit svou moc a naklonit si důležité hráče českého veřejného i politického života. Například TJ Osvětimany, klub z I. A třídy na zlínsku, odkud pochází a kde post asistenta trenéra zastává hradní kancléř Vratislav Mynář, tak z tzv. loterijních peněz získal závratnou sumu 800 000 Kč. Podobná částka je pro klub z tak nízké soutěže, který má navíc jen 1 družstvo dospělých a 1 družstvo žáků, naprosto neadekvátní. Není třeba chodit kolem horké kaše a srašit se tím, že češi prý za vším hledají nějakou levárnu. Stačí otevřít oči a použít proklamovaný selský rozum. Tahle kauza smrdí. připomenout si ji můžete v reportáži pořadu 168 hodin.

V přepisů dále vychází najevo, že Miroslav Pelta se cítil ve své pozici velice silný a zcela bezostyšně se chlubil tím, že je součásti "spekulanstké party". Ostatně podívejte se na zmiňovanou reportáž, skutečně stojí za to.