Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 27.09.2018

Roman Berbr v Blikanci Tomáše Řepky

berbr_blikanec.png
Bouřlivák Tomáš Řepka si do svého pořadu Blikanec pozval Romana Berbra a byla z toho vskutku bizarní podívaná, jak se ostatně sami můžete přesvědčit ve videu níže.
 
Roman Berbr si mimo jiné postěžoval na "falešná obvinění" od bývalých rozhodčích. Konkrétně jmenoval třeba Tomáše Kovaříka, o jehož kauze, ve které nejspíš soudkyně na popud tehdejšího předsedy FAČR Miroslava Pelty ovlivnila řízení právě ve prospěch Berbra, už jsme informovali v tomto článku. Nečistá hra paní soudkyně Mašínové se nyní potvrzuje také tím, že je na ni podána kárná žaloba, jak informuje ČTK. V dalším sporu už Roman Berbr a jeho "spolumanželka" neuspěli dokonce u Nejvyššího soudu, podle kterého se sudí Kordula nemusí Bebrovi ani Damkové omlouvat za své tvrzení, že komisi rozhodčích řídil namísto Damkové právě Berbr. Žaloby ale Berbr podal také na další osoby, které ho nařkli z nekalých praktik. Zatím však nikde neuspěl, takže toliko summary k jeho pocitům křivdy.
 
Co se týče křivých obvinění, Čistý fotbal by panu Berbrovi rád připomněl především jeho aféru s osočením Františka Cipra, ve které pak sám Berbr přiznal, že lhal a Cipra chtěl pošpinit, jak si můžete připomenout v rozsáhlém článku na webu České televize.
 
Jen z tohoto krátkého výčtu je jasné, že Roman Berbr je (přinejmenším) z morálního hlediska absolutně nevhodnou personou do vedení FAČR, pokud ta chce vystupovat coby organizace, které jde o dobré jméno českého fotbalu. Souhlasíte?