Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 10.11.2017

Plzeňský osud

plzensky-osud.png

Naše nejvyšší fotbalová soutěž má reprezentační přestávku a s krátkým odstupem je tak ideální čas, abychom se vrátili k podzimnímu šlágru mezi Plzní a Slavií.

Utkání nadprůměrné úrovně přilákalo plné ochozy a mabídlo krásný fotbal, o který se zasloužily oba týmy. Ve druhém poločase to ale byla plzeňská Viktoria, která šla za vítězstvím přesvědčivěji a nakonec ho také dosáhla. Krásnou střelou se trefil Daniel Kolář a podle mnohých tím fakticky rozhodl o tom, kdo se bude na konci ročníku radovat z mistrovského titulu. Utkání kazili jen fanoušci, kteří zcela nesmyslně používali dýmovnice a narušovali tím tempo zápasu. Takovéto destruktivní chování ke kvalitě fotbalu rozhodně nepřispělo.

Čistý fotbal sledoval utkání velice podrobně a samozřejmě souhlasí s tím, že Plzeň vyhrála zaslouženě. Byla zkrátka o gól lepší. Rozhodčí Příhoda řídil utkání velice slušně a potvrdil, že u nás patří mezi absolutní špičku. Když se ale podíváme na celý průběh podzimní části sezóny, nemůžeme se ubránit dojmu, že v plzeňských zápasech se přece jen najdou drobná pochybení. A shodou okolností je to vždy ve prospěch západočeského klubu. Hodně se debatovalo už po plzeňském zápase na Spartě a také po zápase se Slavií se rozebíraly některé sporné okamžiky v pokutovém území. Diskuze vyvolal také plzeňský zápas v Karviné a tak bychom mohli pokračovat.

Viktorka prokazuje obdivuhodnou formu, ale rozhodně si nemůže stěžovat ani na to, že by ji rozhodčí v jakémkoli zápase jakkoli poškodili. Což se samozřejmě může stát a nemusí za tím být zlý úmysl. Nicméně Plzni přeje osud během letošního podzimu až zázračně...