Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 27.08.2018

Plzeň znovu vítězná, ale znovu s pochybnostmi

plzen-s-pochybnostmi.png

Plzeňská Viktoria o víkendu deklasovala Mladou Boleslav 6:1 a před šlágrem, který ji čeká v sobotu 1. září v pražském Edenu, se tak její hráči naladili nejlépe jak mohli. Přesto z vydařeného utkání loňského mistra znovu vzešly také otázky na výkon rozhodčích.

Ve 40. minutě totiž šlápl plzeňský střelec Krmenčík na nohu boleslavského Chaluše. Podle Čistého fotbalu šlo o jasný úmysl, což může každý vidět na opakovaných záběrech a plzeňský šutér měl jednoznačně obdržet červenou kartu za hrubé nesportovní chování. Pokud by rozhodčí byl jiného názoru, žlutá karta byla naprostým minimem a vzhledem k tomu, že Krmenčík už jednu žlutou kartu měl, následovalo by vyloučení i v tomto případě. Nemusíme spekulovat o tom, že elitní snajpr by Plzni na Slavii jednoznačně chyběl a možná právě proto v sobě našel hlavní rozhodčí tolik shovívavosti, že tenhle incident přešel bez povšimnutí.

Bez odezvy by ho ale neměla nechat komise rozhodčích v čele s Jozefem Chovancem, která může hráči udělit dodatečný trest. Což ovšem neznamená, že by Krmenčík musel Plzni ve šlágru s pražskou Slavií chybět. Dle regulí FAČR by se totiž mohl v případě udělení dodatečného trestu odvolat a až do rozhodnutí odvolací komise k zápasům Fortuna ligy nastupovat. Ostatně podobný případ si před časem prožil třeba slávistický Jan Bořil.

Co si o inkriminovaném momentu myslíte? Souhlasíte, že rozhodčí pochybil? A dali byste Krmenčíkovi dodatečný trest?