Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 02.11.2018

Nové skutečnosti k revoluci na jihu Moravy

revoluce_nove-skutecnosti.png

K našemu nedávnému článku Revoluce bez zájmu médií jsme zjistili nové skutečnosti, se kterými bychom vás rádi seznámili.

Roman Blaha (bývalý předseda JmKFS) nebyl ze své funkce odvolán proto, že by se nedržel závěrů valné hromady JmKFS, ale odstoupil sám. Neměl totiž chuť nadále působit v atmosféře, která v současnosti v českém fotbale vládne. Závěry valné hromady navíc byly takové, že JmKFS je pro zachování dvoukomorového systému (který nadále platí, změna se týká pouze voleb předsedy FAČR) a vyjednávací komise dostala plnou důvěru pro další kroky na "velké" valné hromadě FAČR.

Dále se nám podařilo zjistit, že ve hře je dokonce napadení regulérnosti valné hromady FAČR ze dne 12. 12. 2017. Zastupovat klub na ni totiž dorazila minimálně jedna osoba, která k tomu dle regulí FAČR neměla kompetenci. Nešlo totiž o statutárního zástupce klubu, jak stanovy předepisují.

Zdá se tedy, že situace je daleko zamotanější, než se na první pohled zdálo a Čistý fotbal se bude kauze nadále věnovat, aby odhalil skutečné motivace některých funkcionářů. Stále však platí, že toto téma by si zasloužilo větší pozornost zavedených médií.