Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 28.01.2019

Když klauni dojímají k slzám

klauni-dojimaji-k-slzam.png

Bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta poskytl médiím minulý týden první velký rozhovor od svého zadržení a následného obvinění v kauze přerozdělování dotací do českého fotbalu. A v interview pro Hospodářské noviny se rozpovídal takovým způsobem, že by se nad jeho výroky jeden snad i dojmul.

Pelta se mimo jiné označil za člověka, který český fotbal očistil od úplatků. Většina fanoušků by při tomhle konstatování a vzpomínce na legendární hlášku "cinklý celý jaro, vole" nejspíš prosila o studený obklad, ale pan bývalý předseda šel v adorování vlastních zásluh a absenci jakékoli sebereflexe ještě dál. Náhlý převod majetku na manželku a děti je prý obyčejnou náhodou a s kauzou nemá vůbec nic společného.

Nejspíš to bude stejná náhoda, jako přidělění dotace 7 milionů korun neznámému spolku, ve kterém figuruje jeden z Peltových blízkých spolupracovníků, na akci, která ještě ani neproběhla - jak jsme informovali dříve. A stejná náhoda, jako to, že fotbalový klub, v němž figuruje hradní kancléř Vratislav Mynář (dle Peltových vlastních slov jeho kamarád) dostal na svůj chod od FAČR příspěvek 800 000 Kč, což je na klub hrající 1. A třídu na zlínsku, zcela výjimečná částka.

Čistý fotbal by proto navrhoval, aby se Miroslavu Peltovi přestalo přezdívat Čáp. Podle nás by pro něj totiž byla daleko příhodnější přezdívka pan Náhoda. A abychom dnešní článek uzavřeli další slavnou hláškou z divadelní hry Ivánku, kamaráde můžeš mluvit?, tak dodáváme; ty vole, co je to za klauni?