Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 12.03.2019

Karel Brückner oceněn za Fair Play

bruckner.png

Trenér Karel Brückner patří mezi legendy. Jeden z nejúspěšnějších koučů naší fotbalové historie se před časem dočkal také mimořádné pocty. Převzal totiž trofej s názvem „Spirit of Fair Play“, kterou mu udělilo Evropské hnutí fair play. FAČR o tom informoval na svém oficiálním webu.

Fotbalová asociace ve zprávě uvádí: za rok 2017 získal Karel Brückner hlavní cenu za celoživotní postoj od Českého klubu fair play, který jej v návaznosti na toto ocenění pak ČKFP nominoval na evropskou trofej. Ta se uděluje ve třech kategoriích –„Vox“ je určená pro novináře a média, „Spirit“ pro osobnosti, činy, organizace či projekty a „Flame“ se uděluje za činy fair play mladým lidem ve věku do 18 let. Jak to okomentoval sám oceněný? „Znamená to pro mě hodně. Od té doby, co jsem se o tomto ocenění dozvěděl, jsem ho měl v hlavě jako málokterou jinou cenu,“ řekl devětasedmdesátiletý fotbalový kouč. „Sport je fér sám o sobě a fair play v něm zůstane. Opravdu registruju jeho vzestup jak ve sportu, který jsem dělal, tak i v těch ostatních. A jen si přeju, aby tento duch byl i v jiných odvětvích.“

Čistý fotbal se moc rád připojuje k dlouhé řadě gratulantů, kteří s pokorou smekají před tímto prošedivělým stratégem, jenž dovedl naši fotbalovou reprezentaci k bronzu na Mistrovství Evropy 2004 a vůbec poprvé v naší samostatné historii také na Mistrovství světa (2006). Blahopřejeme!