Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 31.10.2018

Fotbalová žumpa přetéká

zumpa-preteka.png

Jeden by snad s nadsázkou napsal; rozmohl se nám v českém fotbale takový nešvar, je to žumpa takřka shora dolů. A ten hořejšek je dle Petra Špačka, předsedy oddílu kopané TJ Sokol Živanice, minimálně ČFL.

V otevřeném dopise, který reagoval na aktuální dění v naší třetí nejvyšší soutěži, zmiňuje mimo jiné opakované nasazování rozhodčích na vybrané týmy, neregulérnost prostředí na stadionech i v zázemí a další nešvary, o kterých nejspíš všichni dlouho věděli, ale teprve nyní k nim přestávají kluby mlčet. Zejména pak rozhodování dle principu "platící / neplatící tým".

Celý otevřený dopis Petra Špačka si můžete přečíst zde.

Čistému fotbalu nyní píše řada klubů, které se hodlají k dopisu předsedy TJ Sokol Živanice připojit. Už totiž nehodlají nadále mlčet k tomu, do jakého stavu dospělo rozhodování fotbalových sudích, které si dle vlastních slov sám vychoval Roman Berbr. A skutečně, současné chování některých sudích odpovídá morálním standardům bývalého agenta StB. Naštěstí se zdá, že konec mlčení je opravdu tady a kluby mají arogantního chování rozhodčích i vedení FAČR dost.