Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 07.06.2019

Doba mlčení končí i v nejvyšší soutěži

doba-mlceni-konci.png

Před časem jsme vás informovali, že už nejen klubům v nižších soutěžích dochází trpělivost se současným stavem českého fotbalu, protože se v průběhu sezóny ozvala také Dukla Praha a MFK Karviná. A nejnověji svou nespokojenost projevila FC Vysočina Jihlava, která na svých webových stránkách zveřejnila otevřenou výzvu.

Jihlavští si stěžují především na to, jakým způsobem a podle jakého klíče jsou na některá utkání nasazování vybraní sudí. V průběhu sezóny 2018/2019 došlo k řadě doslova skandálních rozhodnutí mužů v černém a bylo jedno, zda u toho byl videoasistent (VAR), nebo ne. Současná praxe, kdy profesionální kluby spoléhají na to, že jim bude poškození kompenzováno někdy v budoucnu a vše se jim takříkajíc vrátí, je naprosto skandální a neobhajitelná.

Čistý fotbal doufá, že k iniciativě jihlavských se přidají také další kluby a snad i samotná Ligová fotbalová asociace (LFA), které FAČR poskytuje rozhodčí na jednotlivé zápasy profesionálních soutěží. Jedině společným postupem je totiž možné docílit požadovaných změn a napravit žalostný stav důvěry ve vedení českého fotbalu.

Naši iniciativu za čistý fotbal už podporuje přes 90 oddílů především v nižších soutěžích, nicméně spolupráci už jsme navázali s několika kluby na úrovni 3. nejvyšší soutěže, což je nejvyšší meta neprofesionálního fotbalu v Česku. Třeba časem najde odvahu i některý z profesionálních klubů a podpoří naše snahy.