Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 08.03.2019

Chuck Norris má konkurenta

chuck-norris.png

Chuck Norris je ústřední figurou nesčetné řady vtipných hlášek a přisuzují se mu doslova až nadpozemské schopnosti. Ve Fortuna lize však tahle legenda našla soupeře stejné váhové kategorie. Výkon sudího Královce si totiž v ničem nezadá s největšími majstrštyky amerického akčního herce!

Pražští Bohemians šli během nedělního zápasu proti svému vršovickému rivalovi nejprve do vedení 1:0, aby za několik okamžiků naopak 0:1 prohrávali. Jak je to možné? Sudí Královec nejprve ponechal bez povšimnutí zákrok na slávistu Masopusta, klokani dohopsali až do sešívaného vápna a tam se jim podařilo skórovat. Jenže vzápětí přišel podnět od videorozhodčího, gól byl zrušen a následovala penalta, kterou bezpečně proměnil Tomáš Souček a Slavia se mohla radovat. Doslova utekla hrobníkovi z lopaty a vývoj zápasu byl během několika málo vteřin dokonale postavený na hlavu.

Nechceme tu rozebírat, jestli se penalta kopala právem nebo jestli pochybil videorozhodčí či hlavní sudí. Všichni se snad ale shodneme na tom, že takovéto situace fotbalu škodí. Kdyby vám tenhle bizár někdo vyprávěl třeba v devadesátých letech, nejspíš by měl za to, že je to scénka z nějakého satirického pořadu ala Česká soda. Jenže bohužel je to v dnešním fotbale čím dál tím častější skutečnost, která ve výsledku celé hře škodí. Vzpomeňme na incident z nedávné doby, kdy si rozhodčí zavolal vyloučeného hráče z kabiny zpět, aby mu udělil namísto červené druhou žlutou kartu a znovu ho poslal pod sprchy.

Nicméně my jsme díky tomu objevili nový mem; Obrátit fotbalový zápas z 1:0 na 0:1 umí jen Chuck Norris. A Pavel Královec.