Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 21.09.2018

Asistent v hlavní roli

asistent-v-hlavni-roli.png

Do redakce Čistého fotbalu nám po čase znovu dorazila nepěkná reference ze středních Čech. V I. A třídě sk. B hostilo béčko Vlašimi Záryby a do hlavní role se tentokráte nominoval asistent Martin Stránský.

A s vlastní nominací se vůbec neostýchal, otěže zápasu vzal do svých rukou prakticky hned od první minity, kdy začal otáčet standardní situace, auty, rohy a především zastavovat slibně rozehrané útoky Záryb zvednutým praporkem, i když o ofsajdy nešlo. Vlašim posílená o 4 pendly z druholigového áčka šla do vedení už v 7. minutě a pak se utkání odehrávalo především ve středu hřiště, nicméně stále za trvalého dohledu asistenta Martina Stránského, který už je vyhlášenou značkou neférovosti.

Což potvrdil především u druhého gólu, který padl z 1,5 m ofsajdu, což zárybským potvrdili i domácí fanoušci. V závěru pak Vlašim přidala ještě dvě branky a ze zápasu si odnesla zasloužené vítězství. To ostatně sportovně přiznávají i hosté, ale žehrají především na skandální přístup zmiňovaného asistenta Martina Stránského, který svůj nechutný výkon ještě korunoval slovy "Proč jste sem jezdili, kluci?". Zároveň dodávají, že hlavní rozhodčí, mladý Filip Hes, předvedl solidní a sympatický výkon. A FAČR se může snažit sebevíc, posílat do výkonnostního fotbalu "zapalovače", jenže co je to platné, jestliže jsou nižší třídy plné podobných individuií, jako je právě Martin Stránský? Za své výkony si od Čistého fotbalu vysloužil zařazení na Černou listinu českého fotbalu.

Máte s tímto sudím svoje vlastní zkušenosti? Napište nám.